SIK SORULAN SORULAR

Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

Jr.Robotics Türkiye’nin ilk ve tek akredite Lego Education Innovation Studio ünvanına sahip kurumudur.

Jr.Robotics kurulduğu günden bu yana yarışma referanslarında da görüleceği üzere tüm ulusal ve uluslararası organizasyonlara katılmış ve ödüller almıştır.
FIRST Vakfı (For Inspiration and Recognition of Science and Technology); gençlere bilim ve teknoloji alanlarında ilham vermek ve onları bu alanlara özendirmek amacıyla ABD’li başarılı bir mühendis, mucit ve girişimci Dean Kamen tarafından 1989 yılında kurulmuştur.
FRC (First Robotics Competetion) her yıl NASA sponsorluğunda yapılan uluslararası dünyanın en prestijli robot yarışmasıdır. Kurumumuz 2015 yılından bu yana Türkiye ve Amerika’da ödüller almaktadır.
FIRST® LEGO® League / FLL , FIRST Vakfı ve LEGO firmasının ortak çalışmasından doğmuş, uluslararası, kar amacı gütmeyen bir programdır. Gençler ve çocuklar 4-10 kişi arası takımlar kurarak her yıl dünyanın gündemine ait farklı bir tema üzerinde araştırma yapıp, çözüm üretip, paylaşıp, özgüven inşa ederler. Evrensel sunum metotlarını uygulayarak takım olarak çalışması ve kaynakları iyi kullandıkları bir deneyim yaşarlar.
FLL JR. 6-9 yaş çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirme odaklı “Bilim Fuarı”dır
WRO Dünya Robot Olimpiyatı değişik yaş kategorilerinde katıldığımız uluslararası bir yarışmadır.
Programlarımız sonrasında oluşturduğumuz takımlarda siz de çocuğunuzu görebileceksiniz.

Sizinle bağlantıda kalalım istiyoruz.

lkjuıı

Tadımlık Ders İçin Bizi Hemen Arayın!

Tadımlık ders randevusu almak ve öğretmenlerimizle tanışmak için bizi hemen arayın!