ONLINE EĞİTİM

ONLINE EĞİTİM

                              ONLINE EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

  Eğitimlerimiz "zoom" programı üzerinden gerçekleşecektir. Zoom programının ekran paylaşma ve müdahale durumlarını kolaylaştırma özellikleri sayesinde öğrencilerimizin zorlandıkları yerlerde eğitmenlerimiz müdahale edebileceklerdir. 

  Eğitimlerimiz farklı gün ve saatlerde gerçekleşecekleri için birden fazla eğitim modeli tercih edebilirsiniz. 

  Eğitimlerimiz haftada 1 gün 1 saat olarak gerçekleşmektedir. 

  Her yaş grubu için online eğitimlerimiz mevcuttur.

TASARIM DERSLERİ

Kolayca kullanabileceğiniz tarayıcı tabanlı Tinkercad programı üzerinden vereceğimiz 3 boyutlu tasarım ve modelleme derslerimiz ile öğrencilerimiz çizim yapabilecekler, çizimlerini kaydedip daha sonra düzenleyebilecekler. Eğitmenlerimiz çizimleri daha sonra kontrol panelleri üzerinden kontrol edebilecekler. 

KODLAMA DERSLERİ

Erken yaştan itibaren programlama mantığını öğrenciye benimsetmeye yardımcı, algoritma çözme yeteneğini geliştiren blok tabanlı kodlama programları üzerinden verdiğimiz eğitimlerde öğrencilerimiz eğlenerek öğreneceklerdir. 

STEM EĞİTİMLERİ

STEM, Science, Technology, Engineering ve Math’in (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) kısaltılması olan bir kelimedir.  Bu eğitimlerle bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerinin/metodlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılması hedef alınmaktadır. Haftada bir yapacağımız online stem eğitimleri ile evinize bir haftalık eğitim için 3 farklı stem kutusu gönderiyoruz. Öğrenci yapacağı proje ile ilgili bilgileri online ortamda öğrenirken, paralel olarak projesini birleştirecektir. Ürün çıktılı ve sorun çözme odaklı bir atölyedir. 

ARDUINO

Ortaokul grubu öğrencilerimiz için haftada 4 saat olarak planladığımız online eğitimlerimizde evlerinize Arduino başlangıç kitleri gönderiyoruz ve eğitimi kitler üzerinden veriyoruz.

TURNUVA HAZIRLIK ATÖLYELERİ

Lise gruplarımız için FRC ( First Robotic Competition) turnuvaları öncesinde hem öğrencilere First'ün değerlerini anlatmak, süreçten bahsetmek hem de turnuvalara hazırlamak amacıyla  birebir ya da 4 kişilik gruplar halinde python, java, arduino,fusion 360 eğitimlerimiz devam etmektedir.

Ortaokul gruplarımız için FLL (First Lego League) ve WRO (World Robot Olympiad) turnuvaları öncesinde hem süreci anlatmak hem de turnuvalara hazırlamak amacıyla birebir ya da 4 kişilik gruplar halinde 3D Tasarım ve Modelleme, EV3 kodlama ve arduino eğitimlerimiz devam etmektedir.

Yoğunlaştırılmış online yaz okulu programımız haftada 3 saat tasarım, 3 saat kodlama ve 3 saat stem eğitiminden oluşmaktadır. Dilerseniz tasarım/kodlama/stem atölyelerinini tek tek seçebilir, dilerseniz 3 atölye için de 9 oturuma katılım gösterebilirsiniz. 

Programımız haftalıktır, dersler birbirinin devamı niteliğinde olacağı için birden fazla haftaya kayıt yaptırabilirsiniz.

Programı yoğunlaştırılmış yerine haftada 1 gün 1 saat şeklinde, aylık olarak almak isterseniz ayrıca iletişime geçiniz. 

 

Eğitim Tarihleri : 5 Temmuz 2021- 9 Temmuz 2021  // 12 Temmuz 2021- 17 Temmuz 2021
**Talep doğrultusunda farklı tarihlere programlar açılabilir. 

Detaylı bilgi için 0545 504 05 65 numaralı telefondan iletişim sağlayabilirsiniz.