OKUL ÖNCESİ

OKUL ÖNCESİ

Lego basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir oyuncaktır. Çocuklar parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek değişik oyunlar yaratabilmekte, oyuncakları birbirine geçirip çıkarmakla kaslara egemen olmayı öğrenmektedirler.

Bu eğitimler öğrencilerin basit motorlu makine ve mekanizmaları kolayca öğrenebilmelerini sağlarken; dişli çark, makara, manivela, tekerlek ve aks gibi parçaların makinelerin çalışma prensibindeki yerlerine dikkat çekiyor. Çocuklar; kuvvet, kaldırma kuvveti ve denge gibi olguları bu basit motolu makinaları inşa ederken öğreniyorlar. 
Takım çalışması, tasarlayarak problem çözme, analitik düşünme ve yaratıcılık becerileni geliştiren çocuklar bu eğitimler sayesinde mühendislik bilimine de ilk adımı atmış oluyorlar.

Aynı zamanda bu eğitimler öğrencilerin duyu-hareket açısından gelişmesini sağlar. Çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri yeniden kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi algılama duyusunu da geliştirir. Analitik düşünme, muhakeme yapabilme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuğun bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine katkı sağlar.

Eğitim Başlıklarımız:
AR (Augmented Realıty
SIMPLE AND POWERED MACHINES
STORY STARTER