NGSS STEM-B

Yeni Nesil Bilim Standartları (NGSS) içinde, öğrenme biliminde üç farklı ve eşit derecede önemli boyutlar bulunmaktadır. Bu boyutlar, her standardı veya performans beklentisini oluşturmak için birleştirilir ve öğrencilerin zamanla bilimle kaynaşan bir bilim anlayışı kurmalarına yardımcı olmak için her boyut diğer ikisi ile birlikte çalışır.

Multidisipliner yaklaşım, öğrencilerin Fizik Bilim, Yaşam Bilimleri, Dünya ve Uzay Bilimleri ve Mühendislik Tasarımı da dahil olmak üzere dört bilim alanı arasındaki bağlantıları keşfetmelerine yardımcı olur.

“Neden ve sonuç” gibi bu kavramlar öğrenciler için netleştirildiğinde, öğrencilerin çevrelerindeki dünyanın tutarlı ve bilimsel temelli bir görünümünü geliştirmelerinde yardımcı olabilirler.

Yeni Nesil Bilim Standartları (NGSS), K-12 bilim içerik standartlarıdır.

Standartlar, öğrencilerin bilmeleri gereken ve yapabilecekleri şey için beklentileri belirler. NGSS, tüm öğrenciler için fen eğitimini geliştirmek üzere geliştirilmiştir.

Bu standartlar, yerel eğitimcilere, öğrencilerin bilimdeki ilgi alanlarını teşvik eden ve üniversite, meslek ve vatandaşlık için hazırlayan sınıf öğrenme deneyimlerini tasarlama esnekliği sağlar.

Tadımlık Ders İçin Bizi Hemen Arayın!

Tadımlık ders randevusu almak ve öğretmenlerimizle tanışmak için bizi hemen arayın!