Disable Preloader

FLL- First Lego Leauge 16. Season

FLL NEDİR?

9-16 yaş arası çocukların bilim ve teknolojiye ilgi ve meraklarını uyandırmak ve onlara anlamlı yaşam becerileri kazandırmak için tasarlanmış uluslararası bir programdır. Bu sene City Shaper temasıyla görevimiz Şehri Şekillendirmekti! Bu sezon takımların misyonu ‘değişim gücü’nün kendisi olup; gezegenimizin nesiller boyu doğru yolda ilerleyebilmesi için ulaşım, çevre ve binalar için yeni çözümler bulmaktı.

Bu sene 16.sı düzenlenen First Lego League Ortaokul Turnuvalarına İstanbulda 2 takımımızla, Ankarada 1 takımımızla birlikte katıldık.

1 Şubat 2020- #96 Code Raiders takımımız ile Robot Performans 1.lik ödülü aldık. Aynı zamanda hem robot oyunu ve robot tasarımda hem de yenilikçi projede mükemmellik ve yenilikçiliğe ulaşılırken öz değerleri tamamen benimseyen takım olarak turnuva şampiyonu olarak İzmir Ulusal Turnuvaya gitmeye hak kazandık.

 

9 Şubat 2020- #39 Team Tnt takımımız ile İlham Verici Takım ödülü aldık. Robot performans maçlarında 4. sırada yer alırken, First'ün değerlerini tamamen benimseyen bir takım olarak ulusal turnuvaya gitmeye hak kazandık. (Turnuva 2.liği)

 

29 Şubat 2020- #46 Starling Birds takımımız bu yarışmadan 4 ödülle birlikte döndü. First Vakfı'nın bu sene ilk defa yaptığı, sadece projelerin yarışacağı 'Global Innovation Award' için aday gösterilirken projeleri Yenilikçi Çözüm Ödülü'ne layık görüldü. Aynı zamanda Robot Performans 1.lik ödülü alan takımımız turnuva 2.liği alarak İzmir'de yapılacak olan ulusal turnuvaya katılmaya hak kazandı.

**13.03.2020 tarihinde Fuarİzmir'de olması planlanan ulusal turnuva corona virüs salgını sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.** 

Paylaş: