BİZ KİMİZ?

Jr. Robotics Bilim Okulu hızla dijitalleşen dünyada, geleceğe hazırlamak istediğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize mevcut eğitim sistemlerinin dışında “inovatif bir eğitim” sunar.

Çocuklar hızla gelişen beyinlerine, önce yakın çevrenin sonra da bütün dünyanın akışını sığdırmaya çalışırlar. Hiçbirimiz, çocukluk evresinde olduğu kadar etrafımızda olan bitene bu kadar meraklı, duyarlı ve sorgular nitelikte olmadık. Onlar teknolojinin içine doğan bir nesil ve onların, teknoloji kullanım alışkanlıklarını hayatın gerçekleri ile harmanlayabilecekleri yeni yollara ihtiyaçları var. Jr. Robotics bu ihtiyaçtan doğdu ve yeni eğitim sisteminin Türkiye’deki öncülerinden oldu.

İstanbul; Ataşehir,Beşiktaş, Suadiye, Maltepe ve Ankara Ümitköy’de farklı laboratuvarda hizmet veren Jr.Robotics, dünyada STEM olarak bilinen Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) öğretim tekniklerini kullanıyor bu teknikler sayesinde çocuklara yaparak ve yaşayarak öğrenmenin yolunu açıyor. STEM; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin eğitime doğrudan entegre edildiği bir sistemdir ve gerçek hayata dair sorunların bilimsel yöntemlerle çözülebilmesinin bir metodudur. STEM alt yapısında yetişen çocuklar yaratıcı, özgüven sahibi ve üretken bireylere dönüşürler.

Jr. Robotics markası özellikle lise gruplarında oluşturduğu yapılarda son 5 yılda bilim temelli uluslararası organizasyonlarda aldığı başarılar ve dünyadaki üniversitelerle yaptığı iş birliktelikleri ile ülke sınırları ötesinde global bir marka olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Jr.Robotics, Albireo Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Tic. ve Ltd. Şti. kuruluşudur.