9+ Yaş Programı

JR. ROBOTICS Lego eğitimi oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir.

Lego basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir oyuncaktır. Çocuklar parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek değişik oyunlar yaratabilmekte, oyuncakları birbirine geçirip çıkarmakla kaslara egemen olmayı öğrenmektedirler.

Bu da çocuğun duyu-hareket açısından gelişmesini sağlar.

Çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri yeniden kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi algılama duyusunu da geliştirir. Analitik düşünme, muhakeme yapabilme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuğun bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine katkı sağlar.

Lego ile ilgilenen çocuğun, küçük kasları gelişir, el göz koordinasyonu artar, soyut düşünceyi somutlaştırır, yaratıcılığını geliştirir, kendini keşfetme imkânı bulur. Farklı bakış açısı kazanırken, ilgi ve yeteneklerini de keşfetme imkânı bulur. Lego ile yapılan eğitimlerde konular daha akılda kalıcı hale gelir. Lego “Yaparak Yaşayarak Öğrenme” modelinin en güzel örneği olarak gösterilmektedir. Dikkatini toplama, odaklanma gibi sorunları ortadan kaldırır.
Lego nun her yaş grubuna özel hazırlanmış ürünlerine özel hazırladığımız eğitim programında çocuğun tüm bu gelişimsel özellikleri ile birlikte, günlük hayatta kullanılan mekanizmaların nasıl çalıştığını öğrenme imkânı bulurken, kendi hayal ettiği makineleri üretme imkânı da bulabilmektedir.

HAYAL DEĞİL KOLAY…

Tadımlık Ders İçin Bizi Hemen Arayın!

Tadımlık ders randevusu almak ve öğretmenlerimizle tanışmak için bizi hemen arayın!