Disable Preloader

6989 Kaiser Robotics bu sezon ödüllere doyamadı!

Alman Lisesi robotik takımımız Kaiser Robotics, bu sezon 2 farklı First Robotics Competition etkinliğine katılım gösterdi.

 

4-5-6 Mart tarihleri arasında İzmir Regional’da dünyanın farklı yerlerinden katılan 36 takımla beraber mücadele eden Kaiser, bu başırılı üç günün sonunda “Gracious Professionalism” (Duyarlı Profesyonellik) ödülünü almaya hak kazandı.

 

Takımımız Kaiser Robotics, yarışma boyunca diğer takımlara ve bilim-teknoloji dünyasında ulaştıkları kitleye karşı olan örnek, yardımsever ve samimi davranışlarından ötürü bu ödüle layık görüldü.

 

6-7-8-9 Nisan tarihlerinde 5 farklı ülkeden 35 takımın katıldığı ABD’nin Lancaster şehrinde düzenlenen Aerospace Valley Regional’da tek türk takımı olarak ülkemizi gururlandıran Kaiser, final maçlarında elenerek Finalist Award almaya hak kazandı.

 

İyi iletişim teknikleri kullanarak takımına liderlik eden, geliştiren, öğreten ve ilham veren en iyi mentora verilen “Woodie Flowers Finalist Award” için aday gösterdikleri mentörleri Ayşegül Boz ise bu ödülü Amerika’da alan ilk Türk kadın oldu.

 

Paylaş: