5-8 Yaş Programları

JR. ROBOTICS Robotik eğitimi, Lego Education Setleri, Elektronik Kartlar, Tasarım ve Kodlama eğitimleri ile bütünleşen"Gelecek Nesil Bilim Standartları" kapsamında oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir.

Kullanılan eğitim setleri, basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı özelliklere sahip olduğu için önemli ve etkili materyallerdir.

Çocuklar, parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek değişik oyunlar yaratabilmekte, birbirine geçirip çıkarmakla kaslara egemen olmayı öğrenmektedirler.Bu da çocuğun duyu-hareket açısından gelişmesini sağlar.

Çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri yeniden kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi algılama duyusunu da geliştirir. Analitik düşünme, muhakeme yapabilme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuğun bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine katkı sağlar.

Jr.Robotics eğitimlerine katılan çocukların, küçük kasları gelişir, el göz koordinasyonu artar, soyut düşünceyi somutlaştırır, yaratıcılığını geliştirir, kendini keşfetme imkânı bulur. Farklı bakış açısı kazanırken, ilgi ve yeteneklerini de keşfetme imkânı bulur.

Yapılan eğitimlerde konular daha akılda kalıcı hale gelir. “Yaparak Yaşayarak Öğrenme” modeli en efektif şekilde uygulanmaktadır. Bu eğitim dikkatini toplama, odaklanma gibi sorunları ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Her yaş grubuna özel olarak hazırladığımız eğitim programında çocuğun tüm bu gelişimsel özellikleri ile birlikte, günlük hayatta kullanılan mekanizmaların nasıl çalıştığını öğrenme imkânı bulurken, kendi hayal ettiği makineleri üretme imkânı da bulabilmektedir.

Eğitim Başlıklarımız;

HAYAL DEĞİL KOLAY…