4 Yaş Programları

JR. ROBOTICS "Gelecek Nesil Bilim Standartları" robotik programı oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir.

Lego basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir oyuncaktır. Çocuklar parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek değişik oyunlar yaratabilmekte, oyuncakları birbirine geçirip çıkarmakla kaslara egemen olmayı öğrenmektedirler.

 
Bu eğitim, öğrencilerin basit motorlu makine ve mekanizmaları kolayca öğrenebilmelerini sağlarken; dişli çark, makara, manivela, tekerlek ve aks gibi parçaların makinelerin çalışma prensibindeki yerlerine dikkat çekiyor. Çocuklar; kuvvet, kaldırma kuvveti ve denge gibi olguları bu basit motolu makinaları inşa ederken öğreniyorlar. 
Takım çalışması, tasarlayarak problem çözme, analitik düşünme ve yaratıcılık becerileni geliştiren çocuklar bu set sayesinde Mühendislik bilimine de ilk adımı atmış oluyorlar. 

Bu set çocuğun duyu-hareket açısından gelişmesini sağlar.

Çeşit çeşit biçimler yaratmak, modelleri yeniden kurmak çocuğun düş gücünü çalıştırdığı gibi algılama duyusunu da geliştirir. Analitik düşünme, muhakeme yapabilme, akıl yürütme, risk alma gibi faktörler ile çocuğun bilişsel ve duygusal olarak tüm gelişimine katkı sağlar.

Bu çalışmlarla çocukların, küçük kasları gelişir, el göz koordinasyonu artar, soyut düşünceyi somutlaştırır, yaratıcılığını geliştirir, kendini keşfetme imkânı bulur. Farklı bakış açısı kazanırken, ilgi ve yeteneklerini de keşfetme imkânı bulur. Yapılan eğitimlerde konular daha akılda kalıcı hale gelir.  “Yaparak Yaşayarak Öğrenme” modeli en efektif şekilde uygulanır. Dikkatini toplama, odaklanma gibi sorunları ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Her yaş grubuna özel hazırladığımız eğitim programına katılan çocuklar tüm bu gelişimsel özellikler ile birlikte, günlük hayatta kullanılan mekanizmaların nasıl çalıştığını öğrenme imkânı bulurken, kendi hayal ettiği makineleri üretme imkânı da bulabilmektedir.

Eğitim Başlıklarımız:
AR (Augmented Realıty
SIMPLE AND POWERED MACHINES
STORY STARTER

 

HAYAL DEĞİL KOLAY…