We Do Eğitimi

We Do -2

Çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, gerçek hayata ait problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayarak öz güvenlerini geliştiren ilk eğitim seti.

  • Sevgi: Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır. Bilimi elle tutulur, heyecan verici, bir araca dönüştürür.
  • Öz güven: Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.
  • Heyecan: Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili Deneyim ve Keşifler yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.
  • Bütünsellik: Online ve Offline dünyaları birleştirerek çocukların gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki köprüleri kurmalarına olanak tanır.

Son bilimsel çalışmalar aklımızın kalbimizle işbirliği yapmadan çalışmadığını kanıtladı. Yani sevmeden öğrenemiyoruz.

Bu gerçekle baş etmek için LEGO son 10 yıldır öğrenmenin eğlenceli yollarını araştırıyor. Bu derin ar-ge çalışmaları sayesinde WeDo gibi ürünler çocuklarımızın ve velilerimizin hayatını zenginleştiriyor, geleceklerini değiştiriyor

  • Toplam Ders Saati: 20 saat ( Haftada 1 gün 1 saat)
  • Programın Amacı: Programının sonunda kendi motorlu makinelerini tasarlayıp yapabilecek, bilgisayardan programlayabilecek, duruma gelmeleri hedeflenmektedir.
  • Yaş: Yaş 6+
  • Maksimum katılabilecek öğrenci sayısı: 15

Basit Motorlu Makineler

Bu eğitim öğrencilerin, basit ve basit motorlu makine ve mekanizmaları kolay bir şekilde öğrenmelerini sağlarken, dişli çarklar, makaralar, manivela, tekerlekler, akslar gibi basit makinelerin çalışma prensipleri ile kuvvet, kaldırma kuvveti, denge gibi konuları takım çalışması yapma, tasarlayarak problem çözme, analitik düşünme, yaratıcı düşünme becerileriyle bütünleştirirler. Mühendislik çalışmaları olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışmalar öğrencinin bilişsel ve duygusal gelişimine önemli katkılar sağlamakta. Çocuklar Lego modellerinden inşa ettikleri makinelerini bilgisayardan programlayabilir ve çalıştırabilirler. 40 saatlik eğitim programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, JR FLL YARIŞMALARINA girerek kendilerini deneyimleme imkânı bulurlar. (Yaş 8+)     

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder

2017 © jr-robotics.com.tr. Tüm haklarımız saklıdır.